„Bounce Back” - bo tak zatytułowana jest płyta składa się z dziewięciu kompozycji utrzymanych w klimacie klasycznego songwritingu. Przodują tu akustyczne gitary oraz lekko rozedrgany głos Chantal. Z jednej strony kojący, z drugiej na tyle charakterystyczny, że nadaje lekkiego kontrastu dla delikatnych melodii. To nie jedyna rzecz, która wyróżnia ten krążek na tle podobnych produkcji. „Bounce Back” jest świetnie zaaranżowana i nie brak na niej muzycznych smaczków.
Stało się tak również dzięki udziałowi licznych gości występujących na  płycie. Wśród nich znalazł się min. wspomniany wcześniej perkusista Eric Thielemans. Oprócz tego usłyszymy tu też brzmienie syntezatora moog, buzuki, trąbki czy skrzypiec. Co ciekawe, mimo użycia tak szerokiego instrumentarium, piosenki nie zatraciły pierwotnego klimatu intymności i prostoty. To duży atut. Warto też dodać, że producentem płyty  jest Phill Brown, znany ze współpracy z takimi sławami jak Talk Talk, Mark Hollis czy Bob Marley.

Ponoć przygotowując się do nagrania płyty Chantal dała serię kameralnych, domowych koncertów aby jak sama mówi, móc komunikować się ze słuchaczami. Opowiadane wzajemnie historie pomogły  jej uformować ten album. Tę bliskość słychać tu dość wyraźnie i jest ona kolejnym atutem tego wydawnictwa.Bounce Back
Chantal Acda 
Glitterhouse 2017