Teatr Barakah w Krakowie oraz Zespół Cinema Paradiso zapraszają 11, 12 i 13 maja o 22.00 na niezwykłe wydarzenie multimedialne  "NOSFERATU - SYMFONIA GROZY". Będzie to nasycona autorskimi dźwiękami projekcja jednego z pierwszych dzieł kinematografii  - Nosferatu – symfonia grozy z 1922 roku w reżyserii F.W. Muranu, czyli niemego filmu dającego początki gatunkowi horroru, a zarazem wprowadzającemu do kina postać wampira – przeżywającą dziś w kulturze swój renesans.

Co ciekawe, Nosferatu – Symfonia grozy znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne.

Zespół Cinema Paradiso przeniesie film w nowe obszary percepcji, operując szerokim spektrum muzycznym, poczynając od nastrojowych utworów wykonywanych na wiolonczeli i akordeonie, poprzez elektroniczne, generowane na syntezatorach dźwięki oraz specyficzne wykorzystane instrumenty perkusyjne. Filmowi udzieli głosu znakomity krakowski aktor, związany Teatrem Ludowym oraz Teatrem Barakah,  Kajetan Wolniewicz.

Muzycy Cinema Paradiso dali się wcześniej poznać między innymi współpracując z Maciejem Maleńczukiem i jego zespołami, ale też przy spektaklu „Bal u Wolanda”,  wystawianym na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie.  Jeden z twórców na stałe współpracuje z Teatrem Barakah, będąc producentem  oraz kompozytorem muzyki do spektakli, m.in. do „Szyca”, „Statku dla lalek”.

Zespół Cinema Paradiso tworzą:

Andrzej Sqvar Skwarek - wiolonczela, euphonium, instrumenty perkusyjne
Piotr L. Lewicki - instrumenty elektroniczne, akordeon, gitara, instrumenty perkusyjne

Narrator  – Kajetan Wolniewicz


Teatr BARAKAH
ul. Szeroka 6
Kraków
www.teatrbarakah.com

Bilety w cenie 20/25 zł do nabycia przez stronę Teatru BARAKAH lub przed spektaklem. Prosimy o uprzednią rezerwację miejsc – także przez stronę lub mailowo: rezerwacje@teatrbarakah.com