Jess Day po nakryciu swojego chłopaka in flagranti z inną kobietą, musi w ekspresowym tempie zmienić mieszkanie. Znajduje ogłoszenie i ląduje w kalifornijskim lofcie z trzema singlami: barmanem po rozstaniu, odnoszącym sukcesy prawnikiem-playboyem i czarnoskórym koszykarzem, który właśnie wrócił z  kontraktu w Europie. Pilot zapowiadał się świetnie, w Jess wciela się kobieta-kreskówka Zooey Deschanel, mamy motyw wspólnego mieszkania jako nowoczesnej rodziny zaczerpnięty z Przyjaciół, trzech heteroseksualnych mężczyzn: uczuciowego pantoflarza, lamera i coacha oraz zwariowaną feministkę, ale już po drugim odcinku można zacząć ziewać. New Girl okazał się schematycznym, wręcz staroświeckim sitcomem, który mógłby być wyprodukowany w latach 90.Ciągnie go tylko zwariowana osobowość goofiastej Zooey, która jednak w nadmiarze staje się po prostu irytująca.
Nowa dziewczyna nieustannie podśpiewuje, pakuje się w tarapaty, jest infantylna i postrzelona, ale dla równowagi również wrażliwa i czuła, krusząc męskie serca swoich współlokatorów. Trochę jednak za bardzo przypomina Lisę Kudrow i jej bohaterkę Phoebe ze wspominanych tu już kultowych Przyjaciół (jeden z amerykańskich recenzentów przyrównał ją z kolei do Alfa). Scenarzystką tej serii jest Elizabeth Meriwether, znana między innymi z komercyjnego, mało porywającego tegorocznego hitu Sex Story (No Strings Attached). Serial składa się z serii gagów wykonywanych przez Jess (łącznie z zakładaniem wampirzych zębów) i banalnych chwytów w stylu: dla podkreślenia osobowości świrniętej kook girl, najlepszą-przyjaciółką-Jess-uczyńmy-idealną-supermodelkę”.

Odgrzewany kotlet o urokliwej aparycji Deschanel. Bez fajerwerków, dla fanów aktorki.

New Girl
(2011 - ....) Fox
USA
twórca: Elizabeth Meriwether
Obsada: Zooey Deschanel, Jake Johnson, Max Greenfield, Lamorne Morris

Ewa Drygalska - doktorantka w Instytucie Amerykanistyki UJ i absolwentka filmoznawstwa. Pisze monografię kina blaxploitation i ogląda amerykańskie seriale. W wolnych chwilach pracuje na festiwalach filmowych, gotuje i sprząta doskonaląc skill idealnej pani domu.


CZYTAJ TAKŻE:
GLOBY I SERIALE 1. BOSS
GLOBY I SERIALE 2. AMERICAN HORROR STORY