PILOT SERIALU!

ODCINEK PIERWSZY: SUKA

Dwóch facetów – wyrzucony z pracy dziennikarz i jego niedawno odcięty ze stryczka psychoterapeuta – wsiadają w samochód i ruszają w Europę. Trzymają się wschodniej części kontynentu. Dziennikarz szuka tematów, które postawiłyby jego karierę na nogi, a dla psychoterapeuty to podróż terapeutyczna. Przy czym najbardziej pomóc musi sobie.
 
Trafiają na bardzo dziwny czas. W Europie Wschodniej zaczynają się dziać rzeczy niespecjalnie wytłumaczalne. Takie, które do tej pory zdarzały się głównie w wyobrażeniach i mitach o niej. Po lasach przemykają dziwne sylwetki. Można potknąć się o własną, leżącą na ziemi, głowę. Od wsi do wsi szepcze się jeżące włosy na głowie plotki. 
Zakłóca się też geografia i geopolityka, jak w zepsutym i śnieżącym odbiorniku.
Dziennikarz i jego psychoterapeuta o samobójczych skłonnościach ze zdziwieniem odkrywają, że co jakiś czas wjeżdżają do krajów, o których nigdy nie słyszeli. Do krajów, których – do jasnej cholery – teoretycznie nie powinno być.


AUTOR, AUTOR

Ziemowit Szczerek, choć z wykształcenia prawnik, zajmuje się dziennikarstwem internetowym, a żeby nic nie było za proste - także stosunkami międzynarodowymi, z których się doktoryzuje. Publikował m.in. w „Lampie”, „Studium”, „Nowej Europie Wschodniej” i „Tygodniku Powszechnym”. Interesuje się granicami (w różnym znaczeniu), Europą Środkową, Wschodnią i Bałkanami, ale po pierwsze – nie tylko, po drugie – to się zmienia.

Ilustracje: Mateusz Kamieński (ur. 1977 roku w Radomiu) - ukończył Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Grafik, ilustrator, projektant. Prowadzi studio graficzne mateoo, a kiedy robi sobie przerwę od prowadzenia studia graficznego mateoo, jeździ po Europie Środkowo-Wschodniej i bardzo uważnie na nią patrzy. A potem to, co zapamiętał i obfotografował, trawi mózgiem i zwraca rękami.

PREMIERA SERIALU
KRAJE, KTÓRYCH NIE MA
18 PAŹDZIERNIKA 2011 r., godz. 19.00ZIEMOWIT SZCZEREK DOTYCHCZAS NA E-SPLOCIE - EAST SIDE STORIES:


Tygiel Berbera Alego - część druga i ostatnia

Tygiel Berbera Alego

Potraviny

Waldhutten - część pierwsza

Waldhutten - część druga i ostatnia

Klątwa doktora Nambaryna - część pierwsza

Klątwa doktora Nambaryna - część druga i ostatnia

Sri Lanka Maz.

Diabły w Ałuszcie

Sallahaddin