Gdyby na Islandii nie byli potrzebni listonosze, kierowcy i piekarze, zapewne każdy zajmowałby się tam sztuką. Trudno znaleźć bardziej „natchniony” kraj. Inspiracji muzycy szukają w rozległych przestrzeniach, pulsujących wulkanach i gejzerach, szumiących wodospadach, dniach pełnych słońca (latem) i ciemności (zimą).

Trzeba przyznać, że chyba wszystkie projekty muzyczne z tej pięknej wyspy zostały w Polsce ciepło przyjęte. Wystarczy wspomnieć bajkowo grające grupy Sigur Ros, Mum czy Olafura Arnaldsa, nietuzinkowego bluesmana ET Tumasona, nieokiełznaną Bjork czy szalone kapele FM Belfast i Singapore Sling. Co roku do Polski przylatują z Islandii kolejni artyści i zawsze mają do zaoferowania coś niezwykłego.Halla Nordfjörd pochodzi z Reykjaviku.
Co ma do zaoferowania? Piękny głos i równie ładne melodie, które gra na swojej gitarze. Artystka dała mnóstwo koncertów na Islandii (m.in. na najsłynniejszym festiwalu na wyspie – Iceland Airwaves), ale odwiedziła też inne kraje Europy, jak choćby Danię, Wyspy Owcze czy Anglię (wystąpiła na The Great Escape Festival w Brighton).


Wiosną 24-letnia Halla Nordfjörd wyda debiutancki album i zagra trasę w Niemczech. Wcześniej jednak po raz pierwszy przyjedzie do Polski! Na kilka występów. Zaśpiewa autorskie utwory zarówno po angielsku, jak i po islandzku. Warto sprawdzić jej talent teraz, zanim stanie się znaną, kolejną świetną wizytówką Islandii!Trasa koncertowa:

18.02 - piątek - Oborniki Śląskie - Salonik 4 Muz
18.02 - piątek - Wołów - Stary Gramofon
19.02 - sobota - Ostrzeszów - Kawiarnia Baszta (+ Break Horses)
20.02 - niedziela - Błaszki - Centrum Kultury (+ Peter J. Birch)
21.02 - poniedziałek - Poznań - Meskalina
22.02 - wtorek - Kraków - Żaczek (support: Karl Culley) - godz. 20 - wstęp wolny (!)
23.02 - środa - Tarnowskie Góry - Kałamarz
24.02 - czwartek - Sopot - Sfinks700
25.02 - piątek - Radom - Czytelnia Kawy (+ Peter J. Birch)
26.02 - sobota - Zgierz - Agrafka (+ Peter J. Birch)
27.02 - niedziela - Piotrków Trybunalski - Spirala


Posłuchaj - Halla Nordfjörd: www.myspace.com/hallaboa


Kontakt w Polsce: Mini Agencja Koncertowa „Borówka”