Model IDEAlny
TECHNOLOGIE INNOWACJE DESIGN
10 PROJEKTÓW, KTÓRE ZMIENIAJĄ ŚWIAT

Otwarcie wystawy: 11 lutego 2011, godz. 18.00
Wystawa czynna do 13 marca 2011
Galeria Rondo Sztuki, Rondo gen. Ziętka 1
wstęp wolny

Organizatorzy:
Galeria Rondo Sztuki, Katowice,
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw S.A.

Patronem medialnym wydarzenia jest
Nie ulega wątpliwości: IDEAlne modele są zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju.

Dotyczą różnych sfer życia: bezpieczeństwa, starzenia się społeczeństw, komunikacji, edukacji, szeroko rozumianej ekologii czy powszechnej komputeryzacji. Każde z tych pojęć to realne potrzeby i problemy, zarówno jednostek oraz wspólnot, jak i naturalnego środowiska.

W ich rozwiązywaniu coraz skuteczniej pomaga innowacyjna technologia oraz dizajn. Zyskują ludzie i… innowacyjne firmy. Modelowe, „idealne“ przykłady z całego świata i rodzimego podwórka, są dowodami na to, że dzięki „ucieczce do przodu” można być o mile przed konkurencją!


 
Design Out Crime to projekt Design Council. Cel: wykorzystanie designu do tworzenia i rozpowszechniania produktów, technologii, ideii, które mają przeciwdziałać przestępczości. Na wystawie można będzie zobaczyć i-migo Bluetooth, który w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu chroni nasze dane i całkowicie wyłącza telefon.

fot.: Śląski Zamek Sztuki i PrzedsiębiorczościPowierzchnia rozproszonego źródła światła w techmologii OLED, Lumiblade, Philips

fot.: Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości
Wystawa jest realizowana w ramach projektu Regionalna Sieć Promocji i Transferu Technologii województwie Śląskim, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.