W tym roku lista zaproszonych artystów robi wrażenie i według organizatora festiwalu Artura Rojka jest to najlepszy skład, jaki do tej pory udało mu się zaprosić na tę imprezę. Trudno się z nim nie zgodzić biorąc pod uwagę, że do głównych punktów programu wpisane są takie nazwy jak THE FLAMING LIPS (USA), DINOSAUR JR (USA), TINDERSTICKS (UK) oraz legendarny już THE FALL (UK). Na tym jednak atrakcje się nie kończą, ponieważ w Katowicach zaprezentuje się masa innych interesujących grup. Spośród nich warto wymienić chociaż kilka, subiektywnie wybranych.

Zapewne jednym z najciekawszych koncertów będzie występ duńskiego EFTERKLANG, kojarzącego się ze swego rodzaju szaloną orkiestrą, grającą wybuchową mieszankę elektroniki i folku.

Miłośników elektroniczno-popowych brzmień na pewno ucieszy obecność LALI PUNY (DE) oraz RADIO DEPT. (SE), którzy na pewno zaprezentują materiał ze swoich nowych, świetnie przyjętych płyt. Natomiast Ci festiwalowicze, którzy lubują się w trochę bardziej spokojniejszych, folkowych brzmieniach nie mogą przegapić koncertów SHEARWATER (USA), TUNNG (UK) i szwedzkiego TAKEN BY TREES (SE), za którym stoi wokalistka Victoria Bergsman, czarująca wręcz swoim aksamitnym głosem. Jeżeli chodzi o dawką gitarowego hałasu, to na pewno będzie można na niego liczyć, wybierając się na koncert A PLACE TO BURY STRANGERS (USA).


W programie nie zabrakło również miejsca dla naszych rodzimych grup, dzięki czemu będziemy mieli okazję posłuchać na żywo min. PUSTEK, INDIGO TREE, KRYZYS, KIM NOWAK, TIDES FROM NEBULA, CIEŚLAK I KSIĘŻNICZKI i VOO VOO, który w całości zagra płytę „Sno-powiązałka”. Największą jednak sensacją wśród polskich koncertów będzie z pewnością występ reaktywowanego specjalnie na tą okazję projektu LENNY VALENTINO.


Oprócz tego w programie pojawił się również blok poświęcony twórczości Chopina, w ramach którego zaprezentują się tak wyjątkowi artyści jak FENNESZ (AUT) czy WILLIAM BASINSKI (USA).


Jeżeli więc lubicie różne odcienie muzycznej alternatywy i na macie innych planów na 5-8 sierpnia, Dolina Trzech Stawów czeka, a wraz z nią masa muzycznych (i nie tylko) atrakcji!
Bilety

KARNETY TRZYDNIOWE
do 5 sierpnia - 120 zł
od 6 sierpnia - 140 zł

BILETY JEDNODNIOWE - 69 zł

Więcej na: http://2010.off-festival.pl/


Na zdjęciu: Efterklang (press foto)