Kameralna i bardzo urokliwa sala na poddaszu galerii wypełniona była już po brzegi przybyłą publicznością, gdy na scenie pojawił się pierwszy artysta tego wieczoru, Peter J Birch. Piotr to początkujący i bardzo młody songwriter, który właśnie zaczyna nagrywać swoją pierwszą EP-kę. Pomimo że zagrał do tej pory kilka koncertów, zdążył już wystąpić u boku muzyków znanych i docenianych (m.in. Selfbrush, ET Tumason). Podczas swojego bielskiego występu, przy akompaniamencie akustycznej gitary, zaprezentował kilka melodyjnych piosenek, które spotkały się z dobrym przyjęciem publiczności.


Kilka minut po godzinie 20.00 przyszedł czas na występ mysłowickiej Iowy Super Soccerr. Tym razem zespół wystąpił w piątkę. Oprócz gitarzystów i wokalistki Natalii Baranowskiej, na scenie znalazły się, skrzypaczka Alicja Herma oraz wiolonczelistka Kasia Włosek.

W trakcie ponad godzinnego koncertu zespół zaprezentował większość ze swojego premierowego materiału, który znajdzie się na drugiej płycie (m.in. singlowy „My World”) oraz dwa covery z repertuaru Boba Dylana i Neila Younga. Nowe utwory mają bardziej piosenkowy charakter niż te z debiutanckiej płyty, jednakże słychać w nich wyraźnie duży postęp zespołu, dzięki czemu Iowa zabrzmiała bardzo dojrzale. Duża w tym zasługa Natalii, której głos świetnie koresponduje z muzyką grupy i nadaje jej specyficznego klimatu. Podczas koncertu praktycznie zabrakło utworów z debiutu Iowy. Dopiero na bis zabrzmiały dobrze znane „She” oraz „The River”, co wynagrodziło publiczności ich wcześniejszy brak. Cały występ zespołu był jednak bardzo udany i przemyślany, a jego kameralny klimat pozwolił lepiej wczuć się w delikatną i spokojną muzykę grupy. Po wysłuchaniu tego koncertu nie pozostaje nic innego jak czekać na premierę nowego albumu. Zapowiada się on bardzo obiecująco.


Iowa Super Soccer
Galeria Wzgórze, Bielsko Biała
23 stycznia 2010Foto: Tomasz Rybarski