Na czele składu stoi amerykański wokalista i klawiszowiec Thymn Chase. Dla części może on być znany już z zespołu Smingus, w którym alternatywne brzmienia mieszały się z rasowym bluesowym graniem. Tu jest zgoła inaczej. Słychać, że Eluktrick to mieszanka osobowości i temperamentów wszystkich muzyków. Utwory są bardzo energiczne. Wyróżniają się rozbudowanymi partiami instrumentów i ciekawymi aranżacjami. Jeżeli chodzi o brzmienie i wykonanie to naprawdę nie ma się tu do czego przyczepić.
Słychać, że muzycy grają nie od dziś. Ich kunszt słychać wyraźnie w każdym kawałku - pełno tu świetnych partii gitar, klawiszy oraz sekcji rytmicznej, która skutecznie rozpędza całość. 

W warstwie muzycznej przeplatają się tu przeróżne style. Od rocka (kilka klasycznych riffów) poprzez funk, hip hop i punk. Jest nawet miejsce  na wycieczki w stronę muzyki lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Nie bez powodu zespół wśród swoich inspiracji wymienia min. Talking Heads, The Clash, Becka czy Sonic Youth. Wyraźnie słychać, że echa tych twórców pojawiają się w muzyce Eluktrick nieprzypadkowo. Jeżeli więc ktoś ma ochotę na taką nieskrępowaną jazdę, nie pozostaje mu nic innego jak sięgnąć po tę płytę.

Eluktrick – Hieroglyphic Apostrophes
Loose Wire Records 2017

Posłuchaj: https://eluktrick.bandcamp.com/