„Live At Radio Opole” – Phillip Bracken & The Jacek Mielcarek Ensemble – bo tak brzmi pełna nazwa tego wydawnictwa – ukazała się 24 września 2016. Premiera płyty połączona była z koncertem, który odbył się tego samego dnia w Klubie Filharmonii Opolskiej.

Jak doszło do współpracy Phillipa ze wspomnianym Jackiem Mielcarkiem? Otóż po pierwszym spotkaniu w 2012 na opolskiej sesji polski multiinstrumentalista zaprosił Bracken'a do zagrania pojedynczego koncertu i transmisji na żywo w Radiu Opole (w słynnym Studio M) w 2015 roku.
Australijczyk podkreślił, że do takiego wyjątkowego wydarzenia powinno zebrać się wyjątkowych muzyków, by zaprezentować mieszankę jego starszych i nowych utworów. Rezultatem był Jacek Mielcarek Ensemble.

Każdy, kto miał już okazję posłuchać Brackena wie, jak wyjątkowy to artysta. W swojej muzyce swobodnie łączy folk, blues a nawet soul z najlepszymi tradycjami songwritingu. Na żywo jego muzyka brzmi wyśmienicie a w towarzystwie zaproszonych muzyków, energiczne i melancholijne zarazem piosenki Phillipa nabierają jeszcze większego kolorytu.

Jeśli mieliście już okazję posłuchać go na żywo, płyta będzie dla Was świetnym dopełnieniem koncertu, jeśli natomiast takiej okazji jeszcze nie mieliście, ten krążek na pewno będzie ku temu zachętą.Album do kupienia na stronie  www.phillipbrackenmusic.com