O pomyśle na słuchowisko i samych sobie piszą tak:

Stare Radyjko to projekt, w którym skupiają się działania artystyczne i edukacyjne skierowane do najmłodszych. U jego początków leży wydana w 2011 r. płyta zespołu Old Time Radio „Stare radyjko gra dla dzieci”. Płyta zawierała zbiór autorskich piosenek, a za nią pojawiła się seria muzyczno-dźwiękowych warsztatów realizowanych w różnych instytucjach kulturalnych.

Część z nas postanowiła na dłużej związać się z tematyką dziecięcą. Tym razem postanowiliśmy sięgnąć do wspomnień z własnego dzieciństwa i nagrać słuchowisko – takie, jakiego sami słuchaliśmy z winylowych płyt na dobranoc, gdy byliśmy mali.

Tekst słuchowiska, muzyka i piosenki są naszego autorstwa. W realizacji naszego niełatwego projektu pomogli nam aktorzy gdańskich teatrów Miniatura (Magdalena Żulińska, Jacek Majok, Wioleta Karpowicz, Hanna Miśkiewicz) i Wybrzeże (Małgorzata Brajner, Katarzyna Dałek, Jacek Labijak), nasza ulubiona pani od rysunków – Grażyna Rigall, a także trójmiejscy muzycy (Piotr Salewski, Maciej Szkudlarek, Krzysztof Wroński).
Wsparło nas również Miasto Sopot, dofinansowując projekt w ramach stypendium dla artystów.


O słuchowisku:

Opowieści ze Starego Radyjka: Pan Leniwiec i pantofelek Kopciuszka

Tekst: Magda Szkudlarek
Muzyka: Tomasz Garstkowiak
Występują: Magdalena Żulińska, Jacek Majok, Wioleta Karpowicz, Hanna Miśkiewicz, Katarzyna Dałek, Jacek Labijak
Czas trwania: 51 minut 

Ktoś ukradł pantofelek Kopciuszka. Jeśli nie odnajdzie się na czas, bajka nigdy się nie skończy. A kto chciałby czytać dzieciom bajki, które nie mają końca? Z pomocą do świata baśni ruszają więc pan Leniwiec – wcale nie taki leniwy bibliotekarz i Ela – wcale nie taka nieśmiała dziewczynka. Na swojej drodze spotykają m.in. Królewnę Śnieżkę, Królową Śniegu i złego wilka. Ale w prawdziwym świecie baśni nie wszystko jest takie jak w książkach...

Słuchowisko Starego Radyjka to sentymentalny powrót do czasu bajek puszczanych na dobranoc z winylowych płyt, w których nie wszystko było wypowiedziane wprost, a często opierało się na sugestii, grze skojarzeń i wymagało zaangażowania wyobraźni. Ważnym elementem słuchowiska są melodyjne piosenki i warstwa dźwiękowa, na tyle plastyczna w swym wyrazie, że tworzy cały barwny świat, w którym rozgrywa się opowieść.  

W słuchowisku udział biorą aktorzy gdańskich teatrów – Miniatura i Wybrzeże oraz trójmiejscy muzycy. Autorką okładki jest znana ilustratorka publikacji dla dzieci Grażyna Rigall. Przedsięwzięcie wsparło stypendium artystycznym miasto Sopot. 
Słuchowisko na płycie już można kupić bezpośrednio od Starego Radyjka oraz w sklepie AudioBook.pl, a wkrótce będzie dostępne także w formie pliku w Audioteka.pl.Polecamy!