Filmowe indeksy, które trafiają do rąk studentów, ułatwiają im kontakt z dobrym kinem, które od lat stanowi repertuar Kina Pod Baranami zrzeszonego w sieci kin europejskich Europa Cinemas oraz polskiej Sieci Kin Studyjnych, a od niedawna również w Polskiej Sieci Kin Cyfrowych. Kina docenionego przez publiczność w Krakowie, Polsce i Europie.

Studenci to stali bywalcy Kina Pod Baranami. Interesują ich filmy odważne, płynące pod prąd, które promujemy. Akcja „Filmowy Indeks” to ukłon w ich stronę. Wiemy, że studencka kieszeń nie zawsze pozwala na częste wizyty w kinie. Dlatego posiadaczy filmowych indeksów nagradzamy darmowymi wejściówkami – mówi Marynia Gierat, szefowa Kina Pod Baranami.

„Filmowy Indeks” to także przepustka do barwnego świata kulinariów
– dodaje Natalia Martini, która w Baranach odpowiada za promocję – W tym roku do naszej akcji dołączyły młode krakowskie inicjatywy kulinarne, którym mocno kibicujemy, gdyż w elegancko prosty sposób rozpieszczają nasze podniebienia. Robią to także w przystępnej dla studentów cenie.

W tegorocznej edycji akcji „Filmowy Indeks” udział biorą zarówno doskonale znane krakowskim studentom lokale (Miejsce Bar, Bomba, Gospoda Koko), jak i nowe, równie ciekawe adresy (Salt&Pepper Food Truck, Shake&Bake oraz Spółdzielnia Organic Bar & Take-away), które posiadaczom filmowych indeksów udzielają zniżek, motywując do zbierania „zaliczeń” i częstych kontaktów z dobrym kinem.


Inicjatywę Kina Pod Baranami wspiera również Wyższa Szkoła Europejska im.
ks. Józefa Tischnera oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

ZASADY KORZYSTANIA Z PROMOCJI:

• po „zaliczeniu” 3 filmów, Widz zyskuje możliwość korzystania ze zniżek w Barze Miejsce, Bombie, Gospodzie Koko, Salt & Pepper Food Truck, Shake & Bake, Spółdzielni Organic Bar & Take-away, a do zakupionego biletu drugi (na ten sam film) otrzymuje gratis

• po „zaliczeniu” 6 filmów, Widz otrzymuje jeden bilet gratis na dowolny film

• po „zaliczeniu” 9 filmów, Widz otrzymuje jako premię dwa bilety gratis na dowolne filmy oraz nagrodę niespodziankęO ZNIŻKACH:


Bomba (Plac Szczepański 2/1) 

Koncerty, imprezy, tańce i śpiewy, występy różne. Poza tym pełen zakres napojów i niepełen zakres gastronomiczny.

dla posiadaczy Filmowych Indeksów:
wiśniówka - 5 zł, wódka - 5 zł, duże piwo Tyskie - 6 złGospoda Koko (ul. Gołębia 8)

Gospoda Koko, czynna od 8 rano do 3 w nocy, zawsze nakarmi zgłodniałego i napoi spragnionego. Jej początkiem był słynny Still Bar - przybytek, w którym biesiadowali przy wspólnym stole żak i profesor uniwersytetu, łazior i artysta, mądry i głupi. Teraz legendarna knajpka rozrosła się, dostarczając smacznych i tanich potraw studentom, pracownikom okolicznych firm, mieszkańcom i turystom.

dla posiadaczy Filmowych Indeksów: zestaw obiadowy - 12,5 złMiejsce Bar (ul. Estery 1)

Miejsce Bar wykorzystuje w oryginalny, bezpretensjonalny sposób stylistykę lat siedemdziesiątych. Jasne, pełne żywych kolorów wnętrze zachęca do pozostania na dłużej. W zależności od potrzeb, dodatkowej energii dostarcza niezwykle energetyczna yerba mate podawana w tykwach i pyszne, domowe wegetariańskie kanapki.

dla posiadaczy Filmowych Indeksów: 10% zniżki na cały asortyment
Salt & Pepper Food Truck (ul. Prochowa 14) 

Dopraw swoje życie najlepszymi przekąskami w mieście! Świeże składniki, naturalne produkty, niezwykłe przepisy i niskie ceny – znajdź Salt & Pepper Food Truck i spróbuj sam!

dla posiadaczy Filmowych Indeksów: 10% zniżki na cały asortymentShake & Bake (ul. Dunajewskiego 2)

Magiczne szejki, świeże wypieki i aromatyczna kawa. Każdy, kto zna Shake & Bake, wie że miejsce to najlepiej charakteryzują dwa słowa: unikalny oraz magiczny. Jest to pierwszy lokal w Krakowie łączący w sobie klasyczny milkshake bar z kolorową i przytulną kawiarnią.

dla posiadaczy Filmowych Indeksów: 10% zniżki na cały asortymentSpółdzielnia Organic Bar & Take-away (ul. Meiselsa 11)

Ten ekologiczny bar jest efektem rosnącego zapotrzebowania na dietę bazującą na zdrowej żywności. Celem Spółdzielni jest wspieranie lokalnych gospodarstw ekologicznych poprzez promowanie ich produktów oraz współpracę z krakowskimi kooperatywami spożywczymi.

dla posiadaczy Filmowych Indeksów: 10% zniżki na cały asortyment


Inicjatywę Kina Pod Baranami wspiera również Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.* Zniżki obowiązują od momentu aktywacji (po „zaliczeniu” 3 filmów) do czasu oddania wypełnionego indeksu (jednak nie dłużej niż do 30 września 2014).