Uczestnicy będą musieli wcielić się w rolę kurierów rowerowych i jak najszybciej, lecz z dużą dokładnością zaliczyć punkty kontrolne, przechwycić informacje oraz dostarczyć nienaruszoną przesyłkę. Na najlepszych czekać będą nagrody ufundowane przez sponsorów.

MURDER OF COURIERS
- pokaz filmu & nocna rowerowa gra miejska
Kino Pod Baranami
23 września 2013, godz. 19.00


PROGRAM: 

19.00 - > Kino Pod Baranami (Rynek Główny 27) 
– pokaz filmu MURDER OF COURIERS

21.00 - > dziedziniec PAŁACU POD BARANAMI (Rynek Główny 27) 
– start GRY

BILETY:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy / dla uczestników wyścigu)

O FILMIE:

MURDER OF COURIERS
reż.
Neil Brill & Tom MacLeod, Canada 2012, 95’ (in ENG with PL subtitles)

Dynamiczny i obfitujący w barwne postaci dokument opowiadający o grupie kurierów rowerowych z Vancouver. To swego rodzaju subkultura, którą poznajemy z perspektywy jej członków. Film zrealizowany przez samych messengerów (trzy lata dokumentacji) – jak mówią jego twórcy – skierowany jest do znacznie szerszej publiczności. Pokazuje, że kurierstwo rowerowe to nie tylko praca (wcale nie lekka i łatwa), a styl bycia.

O ROWEROWEJ GRZE MIEJSKIEJ:

Wolny Rower oraz NightRiders[KRK] przygotowali nocną rowerową grę miejską inspirowaną filmem Murder of Couriers. Aby wziąć udział w Grze Murder of Couriers należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na blogu Wolny Rower. Zgłoszenia przyjmowane są od soboty, 14 września, do soboty, 21 września.