Dotychczas w swojej twórczości Rykarda w zgrabny sposób łączyła balladową, folkową stylistykę z surowym, rockowym brzmieniem. Tak było na jej pierwszych albumach. Tym razem artystka postanowiła jednak pokazać swoje łagodniejsze oblicze. Against The Sun to jedenaście zgrabnych i bardzo przyjemnych w odbiorze utworów o zdecydowanie spokojniejszym, piosenkowym charakterze. W warstwie muzycznej wszystkie kompozycje oparte są na akustycznych brzmieniach gitary, fortepianu i towarzyszącej im sekcji rytmicznej.
Gdzieniegdzie pojawiają się partie instrumentów smyczkowych i organów. Jednak to, co niezmienne i najważniejsze to oryginalny, silny i zmysłowy zarazem  głos Rykardy, który na tle prostych, lecz nie banalnych melodii brzmi tak samo mocno jak na wcześniejszych albumach, nadając jej muzyce niezwykłego charakteru. 

 

Wśród utworów próżno szukać słabszych momentów. Natomiast jeśli by się pokusić o wskazanie kilku faworytów na krążku, to na myśl przychodzą: melodyjny ”Your Arrondissement Or Mine?”, „Withdrawal, Feathers And All” ze świetną partią gwizdaną oraz folkowa ballada „I Vahnt Tou Beh Alohne”. Ogólnie płyta jest bardzo spójna a całej zawartości słucha się z dużą przyjemnością. Co więcej, już za kilka dni będzie można się przekonać jak ten materiał brzmi na żywo – w najbliższych dniach Rykarda ponownie zagra w Polsce – 8 maja w Tarnowie (Centrum Kultury) a 9 maja w krakowskiej Alchemii.
Rykarda Parasol – Against The Sun
2013 Chaos Management/Pomaton