W pracach malarki ogromną rolę odgrywa kolor, podkreślając dwoistość kobiecej natury lub ognisty temperament. Barwy zimne i gorące silnie ze sobą kontrastują, a mimo zróżnicowanej  temperatury działają na widzów pobudzająco. Zwiedzający obejrzą świat z perspektywy przeżyć, emocji  
i fascynacji artystki.  

Według Marty Kozłowskiej:

„Kobiecość jest bardzo wdzięcznym tematem, nie ma nic bardziej inspirującego niż drugi człowiek, zwłaszcza pełen sprzeczności, tak nieposkromiony i tajemniczy. Kobieca natura fascynuje, zniewala zmysły, urzeka. Każda kobieta dla artysty jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, po prostu piękna i wyjątkowa…”

Marta Kozłowska urodziła  się  w  Olsztynie  w  1982 roku,  gdzie  ukończyła Liceum  Sztuk  Plastycznych  ze  specjalnością wystawiennictwo.
W 2011 roku ukończyła Wydział Architektury wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2011 roku mieszka i tworzy w Krakowie. Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki.  Wciąż  podejmuje nowe wyzwania i poszerza zakres swoich zainteresowań. Obecnie organizatorka Targów Młodej Sztuki "Sztukobranie" w Krakowie. Największą pasją  artystki jest malarstwo i grafika warsztatowa, w której dominuje tematyka kobieca. 

Wernisaż 10 maja 2013 r. (piątek), 19:00
Podczas wernisażu wśród przybyłych osób zostanie rozlosowane dzieło artystki. Dodatkowa atrakcja wieczoru to muzyczny happening. W ramach wystawy goście będą mogli wziąć udział w warsztatach graficznych, poprowadzonych przez Martę Kozłowską.  

Wystawa przygotowana jest dzięki wsparciu Fundacji New Era Art Jana Potockiego. Organizacja ta działając „non-profit” promuje, upowszechnia i uczy świeżego spojrzenia na sztukę, wspierając jednocześnie twórczość artystów.

Wystawa potrwa do 14 czerwca 2013
Wstęp wolny

Marta Kozłowska, Odkryte piękno
Pracownia 
Pałac pod Baranami
Rynek Główny 27, Kraków
Godziny otwarcia
poniedziałek-piątek od 17:00 do 00:00 (lub dłużej)
sobota-niedziela od 12:00 do 00:00 (lub dłużej)

Zapraszamy!