Klub Feniks przez lata był niezdobytą fortecą. Jego sława unosiła się nad miastem - wszyscy o nim słyszeliśmy, niewielu z nas tam było. Aż do 4. edycji naszego festiwalu, kiedy to zorganizowaliśmy jeden z muzycznych wieczorów własnie tam. Kto nie był na koncercie The Skywalkers w Feniksie może jedynie żałować. Czerwone, skórzane obicia sof, głębokie loże, nastrojowe światła, parkiet bezlitośnie porywający do tańca, wirujący między stolikami eleganccy kelnerzy, najlepsza galareta i lorneta. Psychodeliczne brzmienia z lat 60-tych brzmiały tam najlepiej! Od tamtej chwili pragnęliśmy tam wrócić...

Festiwal Muzyka i Świat powraca i zaprasza na MOCNE UDERZENIE czyli otwarcie piątej edycji. Tego w Feniksie jeszcze nie było!

Mocne Uderzenie - czyli Otwarcie 5. Festiwalu Muzyka i Świat w Feniksie
22 marca 2013 r.
(piątek) godz. 22:00
Klub Feniks, ul. Św. Jana 2


Otwarcie Festiwalu to POKAZ SPECJALNY FILMU absolutnie niezwykłego, niezbędnego i najzwyczajniej w świecie koniecznego do zbawienia!

Mocne Uderzenie, reż. Jerzy Passendorfer, rok 1966 - to jeden z najważniejszych filmów z gatunku polskich komedii muzycznych, obficie czerpiący z klasyki polskiego big beatu.Fabuła filmu onieśmiela - Kuba chce ożenić się z Majką, ale ślub nie odbywa się z powodu pojawienia się nieznajomej dziewczyny twierdzącej, że to z nią miał się żenić. Okazuje się, że Kuba ma sobowtóra, idola młodzieży Johnny'ego Tomalę. Mimo że sprawa się wyjaśnia, Majka nie chce wybaczyć Kubie, dopóki nie pozna Tomali osobiście. Zdesperowany Kuba zajmuje jego miejsce.

Genialna ilustracja polskiej kultury młodzieżowej lat 60tych - piękne suknie, architektura socrealizmu, wytyczające nowe szlaki zespoły polskiej sceny rozrywkowej - Niebiesko - Czarni, Skaldowie - czyli najlepszy bigbit w komedii omyłek.

Jeśli podobał Wam się Disco Dancer, który pokazywaliśmy na 3. edycji festiwalu w Klubie Pauza, to Mocne Uderzenie rzuci Was na kolana!

Film filmem - jest wielki! Ale miejsce, klimat i oferta kulinarna Klubu Feniks - sprawi, że nie zechcecie już nigdy chodzić gdzie indziej by wychylić kieliszek wódki!

Deal jest taki - wstęp jest bezpłatny, ale wejście na uroczyste otwarcie wiąże się z zakupem bonu konsumpcyjnego o wartości 15 zł, który gwarantuje idealny zestaw kulinarny: kieliszek wódki + śledzik lub kieliszek wódki + barszcz z krokietem. Dobry odbiór filmu gwarantowany!

Bądźcie z nami! Zapraszamy!

ps. dodatkowo - wieczorne zwiedzanie Rozrywki Przyjemne i Pożyteczne zakończy się właśnie w Feniksie, więc uspakajamy wszystkich spacerowiczów - zdążycie na Mocne Uderzenie!!!