W programie cieszące się uznaniem widzów Kina Pod Baranami Bestie z Południowych krain, Miłość oraz Mistrz. Prawdziwym rarytasem będzie przedpremierowy seans muzycznego dokumentu Sugar Man, który swoją polską premierę będzie mieć 22 lutego.

Mamy dla Was 2 karnety na Oscarowy weekend. Chętnych prosimy o przesłanie na adres: konkursy@e-splot.pl odpowiedzi na pytanie:

Jakie tytuły nosiły płyty wydane w latach 1970-71 przez Sixto Rodrigueza?

Tytuł wiadomości: SUGAR MAN. Prosimy także o podanie imienia i nazwiska. Zwycięzcy zostaną poinformowani drogą mailową oraz wskazani na łamach. Zadanie jest o tyle ułatwione, że odpowiedź znajdziecie na E-SPLOCIE - wystarczy poszukać ;)

Karnety trafią do: Michaliny Paździerko i Edyty Pałuk. Dziękujemy za udział w konkursie. A odpowiedź jest tu.


OSCAROWY WEEKEND Z GUTEK FILM
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków
piątek - sobota, 25 – 26 stycznia 2013 r.


PROGRAM:


piątek, 25 stycznia
23.00 BESTIE Z POŁUDNIOWYCH KRAIN | BEASTS OF THE SOUTHERN WILD
reż.
Benh Zeitlin, USA 2012, 92’

Film okrzyknięty najlepszym amerykańskim debiutem ostatniej dekady, laureat głównej nagrody festiwalu Sundance i Złotej Kamery w Cannes. Fascynujące wizualnie połączenie realistycznej opowieści, kina fantasy i baśni. To historia sześciolatki mieszkającej na krańcu świata, która podczas największej od stuleci burzy próbuje uratować ojca i tonący dom.

4 nominacje w kategoriach: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa dla Quvenzhané Wallis, Najlepszy reżyser dla Benha Zeitlina, Najlepszy scenariusz adaptowany.


00.45 MIŁOŚĆ | AMOUR
reż. Michael Haneke, Francja/Austria/Niemcy 2012, 127’

Nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes film Michaela Haneke nazywany jednym z największych arcydzieł współczesnego kina. Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anne (Emmanuelle Riva) to małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Pewnego dnia stan zdrowia Anne dramatycznie się pogarsza. Uczucie łączące parę od tylu lat zostaje wystawione na ciężką próbę.5 nominacje w kategoriach: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa dla Emmanuelle Rivy, Najlepszy reżyser dla Michaela Hanekego, Najlepszy scenariusz oryginalny, Najlepszy film nieanglojęzyczny


sobota, 26 stycznia
23.00 SUGAR MAN | SEARCHING FOR SUGAR MAN – PRZEDPREMIERA!
reż. Malik Bendjelloul, Szwecja, Wielka Brytania 2012, 86’

Twórczość Rodrigueza, amerykańskiego muzyka folkowego, była mało znana w jego rodzinnych Stanach, ale niezwykle popularna w Afryce, choć o samym tajemniczym muzyku wiedziano tam niewiele. Dwóch fanów z Południowej Afryki postanawia dowiedzieć się co stało się z ich sławnym w latach 70 idolem i czy pogłoski o jego śmierci wiele lat temu są prawdziwe.Nominacja w kategorii: Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny

00.45 MISTRZ | THE MASTER
reż. Paul Thomas Anderson, USA 2012, 137’

Fascynująca historia spotkania wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia (Philip Seymour Hoffman) i człowieka który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia (Joaquin Phoenix). To opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi. Laureat Srebrnego Lwa w Wenecji.3 nominacje w kategoriach: Najlepszy aktor pierwszoplanowy dla Joaquina Phoenixa, Najlepszy aktor drugoplanowy dla Philipa Seymoura Hoffmana, Najlepsza aktorka drugoplanowa dla Amy Adams


BILETY:
1 film – 14 zł
2 filmy – 20 zł
4 filmy – 36 zł

Spośród widzów seansów zostaną rozlosowane filmy DVD od Gutek Film!

Zapraszamy!