Ale dla kilkuletniego chłopca odtrąconego przez rówieśników posiadanie przyjaciela jest kwestią absolutnie priorytetową. Pewien świąteczny poranek niespodziewanie przyniósł więc spełnienie tego życzenia i mały John zyskał przyjaciela „na śmierć i życie” i „na zawsze”; przyjaciela w postaci pluszowego misia imieniem Ted, który ożył i zyskał świadomość. Jednak lata mijają, a gdy w życiu 35-letniego Johna najważniejszą postacią wciąż pozostaje Ted, pojawia się problem. Panowie (a raczej chłopcy!) razem przesiadują na kanapie, oglądają telewizję i palą trawę. Do tego przede wszystkim sprowadza się ich życie i o ile w przypadku maskotki zastrzeżeń właściwie mieć nie wypada, to 35-latek z syndromem Piotrusia Pana może budzić uzasadnioną irytację. Lori, dziewczyna Johna, jest jednak nad wyraz wyrozumiała, ale oczywiście tylko do czasu. W końcu bowiem przebierze się miarka, dziewczyna postawi sprawę na ostrzu noża, a John będzie musiał udowodnić, że jest dojrzałym mężczyzną, a nie chłopcem. Trzeba będzie więc na nowo zdefiniować relację z Tedem i wyznaczyć nową przestrzeń dla starej przyjaźni.    
Ted to kolejna niezobowiązująca hollywoodzka komedyjka. Z niezłego pomysłu pod koniec seansu zostaje jednak niewiele i przegrywa on w starciu z oklepanymi schematami romantycznej komedii, które biorą nad nim górę.


    
Fabuła jest banalna. Pomimo silnego uczucia łączącego Johna (Mark Wahlberg) i Lori (Mila Kunis), dysproporcje pomiędzy ich statusem społecznym i oczekiwaniami wobec życia dają w końcu o sobie znać. Pracująca w korporacji Lori tęskni za stabilizacją, chce odpowiedzialnego wejścia wspólnie z wybranym mężczyzną w dorosłe życie. John tymczasem... pali trawę z Tedem, zostawia ukochaną na imprezie, by wpaść na popijawę do pluszowego kumpla i poznać samego Flasha Gordona, wlać co nieco do gardła i wciągnąć co nieco przez nos z bohaterem z dzieciństwa, który, jak się okazuje, wciąż z tą samą siłą elektryzuje wyobraźnię Johna. Tymczasem w pracy na Lori sidła zarzuca szef, a porwanie Teda planuje psychopatyczny ojciec niemniej psychopatycznego syna, który od lat marzy, by mieć żywą maskotkę na wyłączność.W trakcie seansu intryga staje się jednak kwestią zupełnie drugorzędną (zwłaszcza, że prowadzona jest w sposób dość toporny), a na plan pierwszy wysuwają się żarty. Żartuje się tu dosłownie z wszystkiego i bez jakichkolwiek skrupułów. Teda oglądałoby się jednak całkiem przyjemnie gdyby dobrych dowcipów i zabawnych scen było choć trochę więcej. A kilka jest naprawdę zabawnych, w absolutnie złym guście i absolutnie niesmacznych, ale zabawnych. Tyle, że gdy się kończą pozostaje jedynie mało elektryzujące papierowe romansidło. Trochę szkoda.  Ted
reżyseria: Seth MacFarlane
scenariusz:  Seth MacFarlane, Alec Sulkin, Wellesley Wild
zdjęcia: Michael Barrett    
muzyka: Walter Murphy    
obsada: Mark Wahlberg, Mila Kunis, Giovanni Ribisi, Patrick Warburton, Jessica Stroup    , Joel McHale i inni
kraj: USA
rok: 2012
czas trwania: 106 min
premiera: 29 czerwca 2012 r. (USA), 7 września 2012 r. (Polska)
UIP