Zapraszamy na koncert  - Eluktrick + Tegnaputan
15 sierpnia 2012, Kraków, KOTKAROLA, Rynek Główny 6 (Szara Kamienica)

Patronuje – oczywiście – E-SPLOT
Za odważnie prowadzoną grę ze słowem i syntezatorowe szaleństwa odpowiedzialny jest amerykański wokalista – Thymn Chase, za niepokojącymi eksplozjami dźwięków, będącymi wynikiem zmian prędkości pociągu na trasie człowiek – struna, stoi polski gitarzysta Tcheky Limo, a za porywający z siedzeń rytm odpowiada perkusyjny master - Rafał. To oni, spotykając się w Krakowie w 2006 r. założyli zespół, który z miejsca ożywił lokalną scenę muzyczną i zelektryzował fanów rockowych eksperymentów.

Siła wyrazu Eluktrick’a tkwi w jego eklektycznym charakterze.
Grupa, zapuszczając się w labirynt avant-rocka, chętnie porusza się po alternatywnych ścieżkach, momentami skręcając w kierunku psychodeli i punka. Eluktrick godzi postęp i świeżość z nieśmiertelną przeszłością, a jego brzmienie tworzy zamkniętą całość.

Wnikliwy słuchacz odnajdzie tu inspirację muzyką elektropop rodem z lat 80-tych, jak również jakość, która przywodzi na myśl najlepsze rockowe kapele. Podkręcone syntezatorem gitarowe riffy, bass, perkusja, intrygujący wokal, awangardowe teksty w języku angielskim, plus odwaga i entuzjazm w poszukiwaniu nowych rockowych ścieżek – złożoność Eluktrick’a zapewnia mu status jednego z najciekawiej rozwijających się zespołów polskiej sceny niezależnej.

Na wiosnę 2011r. ukazała się debiutancka płyta Eluktrick Ad Just Meant, wydana  przez Krakowski Loose Wire i dystrybuowana  przez Rocker’s Publishing. Europejska trasa koncertowa zaplanowana jest na rok 2012.

www.eluktrick.bandcamp.com
www.myspace.com/eluktrick


Recenzje:
wearefrompoland.blogspot.com
“Takiej muzyki nie ma zbyt wiele na krajowym podwórku. Mroczna, pełna pogłosów, niepokojących wokali, klawiszowych plam i agresywnych uderzeń gitary. Narzuca mi się kilka skojarzeń: The Birthday Party, polski Serpent Breat (ktoś pamięta?) i wreszcie Doorsi. Chase ma charyzmę i diabła w głosie. Jeśli dodamy do tego intrygujące, głęboko wciągające kompozycje, to... mamy idealną ilustrację dramatycznej polskiej złotej jesieni, pełnej jaskrawych żółci i czerwieni i smagającego chłodem deszczu. “

Radio Bez Kitu:
„(...)w Krakowie spotkali się Thymn Chase, bostoński wokalista i klawiszowiec oraz polski gitarzysta Tcheky Limo. Spotkanie to zaowocowało powstaniem grupy Eluktrick, poruszającej się po avant rockowych rejonach, przywołującej echa klasyków amerykańskiej sceny niezależnej jak The Velvet Underground czy The Stooges. Eluktrick to jednak przede wszystkim niezwykłe brzmienie zawieszone pomiędzy tradycją psychodelicznego, rockowego grania a nowoczesną elektroniczną otoczką i energetyczne koncerty, których nie wolno przegapić. (...) znajdują się w ścisłej czołówce najbardziej oryginalnych krakowskich grup sceny niezależnej.”


Tegnaputan (Węgry)Udaj się w podróż do objawienia przez przejście pomiędzy muzycznymi stylami. zespół koncertowali już kilka razy ze swoim pierwszym albumem karma po Słowacji, Rumunii i Francji i wielu znaczących miejscach na Węgrzech, teraz czas na ich  koncerty w Polsce!

http://tegnaputan.hu/