Od$łona pierwsza: teledysk
I Fink U Freeky: 00:16 – pojawia się Ninja. 00:29 – twarz Yo-landi Vi$$er z soczewkami powiększającymi oczy ledwie wystaje ponad powierzchnię brudnej wody nalanej do obskurnej wanny. 00:37 – Yo-landi siedzi, Ninja tańczy. 00:49 – Yo-landi leży w otoczeniu twarzy, ciał, szczurów i psychodelicznych rysunków. 01:17 – Yo-landi owinięta w koc oraz Ninja z dzidą stoją nad ciałem zabitego lwa. 01:26 – rozdziawiona gęba. 01:38 – Yo-landi gotuje. 01:41 – robak w jajku sadzonym. 02:44 – na widzów patrzy małe dziecko, w fryzurze a la Yo-landi, z wężem na szyi. 03:04 – Ninja siedzi, Yo-landi tańczy. 03:48 – Twarz Yo-landi z soczewkami powiększającymi oczy znika pod powierzchnią brudnej wody. Koniec.

Od$łona druga: zespół

Die Antwoord: w języku Afrikaans nazwa oznacza „odpowiedź”. Uprawnione wydaje się stwierdzenie, że ta odpowiedź to kontrkultura w postaci stylu Zef połączonego z hip-hopem; zupełnie nowa jakość. Na oficjalnej stronie możemy przeczytać, że Die Antwoord to: (tekst bez tłumaczenia w oryginalnej pisowni): fre$, futuristik, flame-throw-flow-freeking zef rap-rave krew from da dark dangerous depths of Afrika. Grupa założona w 2008 roku w Kapsztadzie składa się z trzech członków: Ninja (Watkin Tudor Jones), Yo-landi Vi$$er (Yolandi Visser) oraz Dj’a Hi-Tek (Tony Cottrell). Ich pierwszym albumem był wydany w 2010 roku krążek $o$, zawierający takie przeboje jak: Rich Bitch, Evil Boy czy Enter the Ninja.
Właśnie za teledysk do tego ostatniego zostali nagrodzeni przez MySpace, wygrywając główną nagrodę w kategorii „Najlepszy teledysk 2010 roku”.
Klip muzyczny do singla nakręcony w 2009 roku przez południowoafrykańskiego twórcę Roba Malpage oraz Ninja przyniósł zespołowi międzynarodową popularność, na fali której członkowie grupy podpisali kontrakt z wytwórnią Interscope Records, współpracującą z takimi wykonawcami jak Eminem, 50 Cent, Snoop Dogg, Marilyn Manson czy Lady Gaga. Jednak w wyniku nieporozumień w listopadzie 2011 roku muzycy Die Antwoord zakończyli współpracę z koncernem i założyli własną, niezależną inicjatywę o nazwie Zef Recordz.

Muzyka grana przez zespół jest określana jako mieszanka hip-hopu z elementami Zef. Można uznać, że w zakresie muzyki styl Zef to połączenie szybkich, głębokich beatów bliskich techno z tekstami rapowanymi zarówno po angielsku, jak i w języku Afrikaans oraz Xhosa. W zakresie wizerunkowym chyba najlepszym wyznacznikiem będzie teledysk do Rich Bitch, prezentujący esencję stylu – kicz, tandetne stroje, złota i srebrna biżuteria, łańcuchy na szyję, złote zęby, surrealizm, przerysowanie, psychodeliczny mix glamu, lat 80. ze stylem hip-hopowym.W efekcie powstaje nowa jakość niepodobna do niczego, co było wcześniej. Ze względu na specyfikę zespołu opinie na temat Die Antwoord są przeróżne: od zachwytów aż po druzgocącą krytykę. Magazyn Rolling Stone przyznał $o$ zaledwie dwie gwiazdki, pisząc o maratonie wymęczonych beatów i tanich efektów. Recenzenci chyba jednak zapomnieli, że celowy kicz i tandeta to elementy image’u; traktowanie muzycznej propozycji Die Antwoord na poważnie to chyba ostatnia rzecz, jakiej życzyłby sobie zespół z RPA. Szczerze mówiąc, wolę takie zabawy i puszczanie oka do odbiorców niż zachowanie wschodzących gwiazdek muzyki pop, które żądają poważnego traktowania ich „twórczości”.

W kwietniu 2010 roku zespół wyruszył w trasę koncertową, odwiedzając również Polskę podczas Open’era. W tym roku Die Antwoord wydało nowy album zatytułowany Ten$ion, z którego pochodzi singiel zatytułowany I Fink U Freeky, już bijący rekordy popularności na youtube. Zespół wystąpił ostatnio u Davida Lattermana, wywołując w internecie duże kontrowersje - dla wielu internautów okazali się chyba zbyt „freeky”.

Od$łona trzecia: Ninja
Ninja to kolejne sceniczne wcielenie Watkina Tudora Jonesa, urodzonego 26 sierpnia 1974 r. w Johannesburgu. Znany jest także z takich projektów muzycznych jak Max Normal czy Mc Totally Rad. Obecnie frontman Die Antwoord. Zapytany, jak mają się do siebie charakter jego oraz Ninja, odpowiedział: Ninja i ja jesteśmy jak Superman i Clark Kent. Jedyna różnica, że nie muszę zdejmować tego pier***nego kostiumu.

Od$łona czwarta: Yo-landi Vi$$er
Obdarzona „niebanalnym” głosem (dziecięcy wokal z echami Myszki Miki) wokalistka Die Antwoord. Występowała we wcześniejszym projekcie Jonesa Max Normal. Jej Yo-landi Vi$$er to kombinacja wizerunku i stylu kilku osobowości: wokalistki, raperki oraz seksbomby.

Od$łona piąta: DJ Hi-Tek
Raper i amerykański producent muzyczny z Cincinnati, Ohio.

Od$łona szósta: Ten$ion

Tegoroczny album Die Antwoord. Muzycznie krążek stanowi kontynuację stylu zaproponowanego w $o$ – szybkie tempo, mocne beaty, wyrazisty rap Ninja i subtelny wokal Yo-landi. Fani wcześniejszego krążka z pewnością nie mogą czuć się zawiedzieni, nieprzekonanych do image’u zespołu płyta nie przekona.

Od$łona siódma: Sixteen Jonem
Dziecko Yo-landi Vi$$er i Ninja.

Od$łona ósma: Enter the Ninja


Die Antwoord – Ten$ion
Zef Recordz, 2012