Kiedy niespełna rok temu postanowili nagrać wspólnie kilka utworów, obydwoje nie wiedzieli, co z tego wyniknie, zwłaszcza że na co dzień dzieli ich odległość ponad dwustu kilometrów. Stąd też pierwszych nagrań dokonali, przesyłając sobie poszczególne ścieżki przez internet. Po zamieszczeniu ich w sieci i niespodziewanym zebraniu wielu pozytywnych recenzji od osób, które trafiły na muzykę Oh Ohio, duet postanowił zacząć działać z jeszcze większym zaangażowaniem.Przełomowym momentem i zastrzykiem pozytywnej energii było dostrzeżenie muzyki zespołu przez dziennikarzy radiowej „Trójki” – Grzegorza Zembrowskiego i Piotra Stelmacha, dzięki czemu utwory duetu pojawiły się w audycjach „Mikrokosmos” i „Offensywa” na antenie tej stacji.
Wtedy też utwór Move So Slow ukazał się na składance „Offensywa 4” Piotra Stelmacha, wśród nagrań wielu innych znakomitych młodych polskich zespołów.


Na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku Oh Ohio praktycznie w domowych warunkach nagrali materiał na debiutancką EP, zatytułowaną właśnie „Move So Slow”. Zawiera ona cztery minimalistyczne w formie utwory, oparte na brzmieniu akustycznej gitary, pojedynczych dźwiękach klawiszy i delikatnym głosie Magdy.

Oh Ohio – Move So Slow
EP 2012

Premiera płyty – już 20 stycznia 2012
EP dostępna będzie zarówno na CD, jak i w formacie MP3


Płycie – z dziką satysfakcją– patronujeFacebook: http://www.facebook.com/ohohiopl
Bandcamp: http://ohohio.bandcamp.com/
Mail: ohohiomusic@gmail.com