Sacri Cuori  "Douglas & Dawn"

CD Gusstaff Records
GRAM1102, EAN: 5901844974920
premiera (PL): 6 czerwca 2011


Zespół wykorzystuje folk, blues i psychodelię, nadając im filmowy klimat, wzbogacając bitami i elementami współczesnej muzyki elektronicznej.
 
Tam, gdzie kończy Nino Rota, a zaczyna John Lee Hooker...
Duet Antonia i Diego to także muzycy Dana Stuarta (The Slummers) czy Hugo Race'a (The Fatalists), jako Sacri Cuori dzielili scenę i nagrywali m.in.
z takimi sławami jak: Howe Gelb, Giant Sand, Marc Ribot, Steve Wynn and Linda Pitmon, Chris Cacavas, Bill Elm z Friends of Dean Martinez czy Vinicio Capossela.

Debiutancki album "Douglas & Dawn" to halucynogenny wschód słońca nad meksykańską granicą. Przenosząc się do Tucson, powiększyli swój zespół między innymi o Johna Convertino i Jakoba Valenzuela z kultowej formacji Calexico oraz Howe Gelba, Thogera Lunda i Massimo Sbaragli nagrywając w Wavelab Studio. Rezultat tych nagrań został wręczony Johnowi Parishowi, który zmiksował całość w Bristolu, w Anglii. Album ukazał się początkowo tylko na winylu we Włoszech, teraz nareszcie pojawia się także w wersji CD z 4 dodatkowymi utworami.

Sacri Cuori grają teraz koncerty w Europie i Ameryce - jako członkowie The Slummers i projektu Hugo Race'a Fatalists. W międzyczasie przygotowali już nagrania na swój kolejny album, który ukaże się niebawem...


myspace.com/sacricuori


Tracklisting:

1. Blind Hombre
2. Gellers
3. Zorro
4. Orbit
5. Chrome
6. House of Dust
7. Ground
8. Uno  /Hidalgo Drive
9. Shelter from the Storm
10. Flatlands
11. Shawn
12. De Monde
13. Douglas / When I Stumble


Bonus:

14. Rosario
15. Here Anyway
16. Sister in the Fall
17. Confidence