Na płycie znajduje się dwadzieścia jeden utworów, składających się na oprawę muzyczną filmu. Wśród artystów i zespołów, którzy udostępnili swoje nagrania są zarówno twórcy rodzimi, jak i zagraniczni. Osobą odpowiedzialną za muzykę do filmu jest Michał Jacaszek, twórca dobrze znany wszystkim  miłośnikom elektroniczno – ambientowych eksperymentów,. To właśnie jego utwory stanowią główne tło do obrazu Jana Komasy. Pozostali polscy artyści, których muzyki możemy posłuchać na płycie to m.in. zdobywający coraz większą popularność alternatywny zespół Kyst (aż trzy utwory), Włodek Pawlik Quartet oraz producencki duet – Wet Fingers z tanecznymi „Turn Me On” i „Rock with me…”.

Wśród zagranicznych artystów jako pierwszą warto wymienić bardzo lubianą w Polsce wokalistkę Rykardę Parasol, która na potrzeby filmu udostępniła dwa niepublikowane wcześniej utwory. Z pewnością są one dużym rarytasem dla fanów jej twórczości. Oprócz Rykardy na płycie znajdziemy także kanadyjską grupę Billy Talent, francusko-niemiecki duet Stereo Total oraz japoński, wirtualny projekt Chouchou z fortepianowym utworem „Sign O”.


Dobór powyższych artystów jest niewątpliwie dużym atutem tego wydawnictwa, dzięki czemu płyta może przypaść do gustu zarówno miłośnikom filmu, jak również osobom, które filmu nie widziały. Obojętnie czy zaliczamy się do pierwszej czy drugiej grupy, warto po nią sięgnąć.Muzyka do filmu Sala Samobójców
Various Artists
Gustaff Records 2011

Płytę można zamawiać w sklepie Gustaff Records


Bliżej młodych, bliżej środka – Iwo Sulka o filmie Sala samobójców