Nie jest łatwo przedzierać się przez gęstwinę lasu. Należy uważać na wystające korzenie, lawirować pomiędzy rozpościerającymi się gałęziami. Baśniowa rzeczywistość przyrody skrywa w sobie pochowane w zakamarkach wyobraźni historie o wilku bardzo złym, zakopanym skarbie, zagubionej wśród zarośli dziewczynce.


Wilk bardzo zły
Natalia Bażowska, Ewa Juszkiewicz, Agata Kus

Wernisaż 6 maja 2011, godz. 18.00
wystawa czynna do 26 maja 2011
Art Agenda Nova
ul. Kochanowskiego 10, Kraków

Kuratorka: Marta Kudelska

patronat nad wystawą sprawuje


Natalia Bażowska
ur.
w 1980 r. Studentka malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W zeszłym roku obroniła doktorat dotyczący wpływu przekazów wizualnych na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. W swojej sztuce sięga do nieświadomości zbiorowej i redefiniuje pojęcia emocji. Fascynują ją zależności pomiędzy istotami żywymi.

Ewa Juszkiewicz
ur. w 1984 roku w Gdańsku. Od 2010 roku doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 2004-2009 studentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego, aneks z rysunku w pracowni prof. Marii Targońskiej. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz animacją. Współtworzy vj-ski kolektyw AAA Tanie Wizualki. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2010 oraz „Sztorm Roku 2009” w kategorii sztuki plastyczne. Laureatka nagrody specjalnej w finale 8 edycji konkursu ”Artystyczna Podróż Hestii”, miesięcznego stypendium w Walencji. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie TheOneMinutes , III Nagrody na II Multimedia Szajna Festiwal oraz finalistka 02.Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych „Short Waves” 2010 . Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego. Uczestniczka Miedzynarodowych Warsztatów Artystycznych Pienków oraz wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Agata Kus
Pochodzi z Krosna. Obecnie studiuje na Wydziale Malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Prof. Leszka Misiaka. Zajmuje się głównie malarstwem, rysunkiem, kolażem, tkaniną, tworzeniem obiektów przestrzennych i video. Wraz z Katarzyną Kukułą tworzy grupę Kuku Kuku.